AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Ztráta pro Spartu. Zraněný útočník Kadlec bude chybět několik týdnů

Václava Kadlece přibrzdily v rozletu další zdravotní problémy. Útočník pražské Sparty si v úvodu ligového utkání v Jablonci natrhl stehenní sval a na hřiště se několik týdnů nepodívá.

Pětadvacetiletý Kadlec strávil na hřišti jen necelých osm minut, poté musel předčasně do kabin. Hrací plochu opouštěl podle kouče Andrey Stramaccioniho v slzách. Není se co divit. Forvard se zkušenostmi z německé bundesligy chytil další šanci v nabitém letenském kádru pevně za pačesy.

Svými výkony v posledních zápasech se vypracoval mezi nejlepší hráče Sparty, dobře si vedl v těžkých zápasech se Slavií a Plzní, Teplicím nasázel dva góly. Jeho formy si dokonce všimli i reprezentační kouč Karel Jarolím, který odchovance vršovických Bohemians povolal na závěrečné dvojutkání kvalifikace o postup na MS 2018 pro Ázerbádjžánu a San Marinu, proti kterému se jednou trefou podílel na výhře 5:0.

Teď ale Kadlece přibrzdilo v rozletu zranění. „Vyšetření potvrdilo trhlinu v zadním stehenním svalu. Očekávaná doba rekonvalescence je v řádu týdnů,“ stojí v prohlášení Sparty na klubovém webu.

Reprezentační útočník v letošní ligové sezoně naskočil do sedmi utkání, v nichž se mu podařilo dvakrát skórovat.