AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Zápas jsme si prohráli sami. Na titul teď myslet nemůžeme, smutnil Kadlec po prohře s Plzní

Na takovou situaci není Sparta zvyklá a těžké je to i pro její hráče. Fanoušci jsou rozpolceni a klub figuruje po deseti kolech v tabulce až na šestém místě se ziskem pouhých patnácti bodů. Jednou tolik má vedoucí Plzeň, které pražský celek v nedělním zápase nestačil, přestože byl aktivnějším.

Drama celých devadesát minut. Sparta byla aktivnější a měla více gólových šancí, selhala však v koncovce a nakonec padla rozdílem jediné branky. Do utkání naskočil v 62. minutě Tomáš Rosický, ale i ten neodvrátil fakt, že na titul se může letos už asi zapomenout.

Vědom si toho je i Václav Kadlec, který figuroval v základní sestavě a snažil se pomoci týmu brankou, kterou však v tomto případě vyhlížel marně. „Byli bychom velcí snílci, kdybychom teď mysleli na titul. Měli jsme dost závarů, střel i tečí. Takže jsme si zápas prohráli sami. Plzeň podržel brankář Kozáčik,“ smutnil po zápase reprezentační útočník, který operoval na hrotu s Lafatou.

Sparta mohla po změně stran vyrovnat, ale dorážku Ben Chaima neuznali sudí z důvodu ofsajdu. Všemu předcházela střela z větší vzdálenosti, která orazítkovala tyč. Na svědomí ji měl právě Kadlec. „Rozhodně nezvedl praporek nad hlavu hned. Docela šok. Běželi jsme se radovat směrem k němu a najednou mává. Těžko říct, jestli byl ofsajd. Spíš se divím, že Hejda pětkrát tvrdě fauluje, ale žlutou kartu dostane až v závěru,“ vykazoval několikanásobný reprezentant rozčarování.