AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Střídající Kadlec rozvlnil sítě proti San Marínu a pochvaloval si spolupráci s Dočkalem

Český výběr se za pár měsíců nepodívá na světový šampionát v Rusku, ale z kvalifikace odchází po dvou výhrách proti Ázerbájdžánu a San Marinu. V nově chystané Lize národů bude naše reprezentace figurovat v druhé skupině. U poslední kvalifikační výhry byl i český útočník Václav Kadlec, kterému se v posledních týdnech začíná dařit.

Česko porazilo v Plzni San Marino vysoko 5:0 a jako poslední se prosadil kmenový hráč Sparty, který ještě před pár měsíci bojoval o setrvání na Letné. Kouč Andrea Stramaccioni mu nakonec šanci dal a on ji splatil například v utkání s Teplicemi, kdy se ve dvou případech střelecky prosadil. Jeho forma neunikla ani Jarolímovi, který ho povolal do národních barev a neudělal rozhodně zle.

Kadlec se vrátil do národního týmu stylově a jako střídající hráč rozvlnil sítě. Za reprezentaci hrál naposledy v říjnu minulého roku v domácím utkání s Ázerbájdžánem. Překvapivá nominace na poslední dva zápasy ale pro hráče znamenala jasný signál, že se jeho chuť pracovat na sobě vyplácí.

„Bylo to super. Jsem rád, že jsem si zase mohl za reprezentaci zahrát, alespoň na pár minut,“ přiznal po utkání spokojený Kadlec, který při vstřelené brance oživil spolupráci s bývalým klubovým parťákem Bořkem Dočkalem.

„Spolupráce zafungovala skvěle, bylo by super ji třeba zase jednou obnovit. Ten gól už nějakou chvíli visel ve vzduchu, do vápna létal jeden centr za druhým a bylo jen otázkou času, než to tam někdo uklidí,“ popsal Kadlec svou trefu a navíc poukázal na fakt, že se svými spoluhráči měli jasnou převahu.

Do utkání naskočil s jednadvacítkou na dresu, kterou ve Spartě nosí tradičně kapitán David Lafata. Tu obvykle nosí Škoda, který se však zranil a Kadlec byl povolán na úkor jeho nucené absence, ale přednost dostal i před Teclem.

„Bylo to asi tím, že jsem byl donominovaný na poslední chvíli. Jednadvacítku obvykle nosí Milan Škoda, který je zraněný, a tak jsem ji asi dostal po něm,“ culil se po zápase se San Marinem Kadlec, který již v A-týmu české reprezentace odehrál šestnáct utkání a vstřelil čtyři branky.