AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kadlec zpět v reprezentaci: Stačilo by mi i pár minut na trávníku

Boj o světový šampionát v Rusku je ztracený. Vrcholný turnaj se odehraje již v létě příštího roku, ale bez české účasti. Náš výběr nedokázal uspět v poměrně hratelné skupině a přenechal své místo soupeřům. Do konce kvalifikace však zbývají ještě dva zápasy, ve kterých je třeba uspět. Pomoci by mohl na hrací ploše i Václav Kadlec, který se vrací po několikaměsíční pauze.

V národním dresu se pětadvacetiletý hráč pražské Sparty publiku představil před rokem. Celkově má na svém kontě patnáct startů a rád by přidal další. Nominován byl díky faktu, že Milan Škoda ze Slavie laboruje se zraněním. Poslední zápas odehrál proti Ázerbájdžánu a je možné, že proti stejnému soupeři nastoupí znovu. Češi totiž změří síly s tímto východoevropských soupeřem ve čtvrtek v hlavním městě Baku.

Při poslední zmíněné účasti na hrací ploše se oba výběry rozešly smírně po bezbrankové remíze. On sám je nyní střelecky při chuti a rád by své tři reprezentační trefy rozšířil. Však kouč Jarolím ho pozval do kabiny právě proto, že se mu dařilo v utkání s Teplicemi a rozvlnit sítě mohl i v pražském derby s Duklou. Přednost na soupisce tak dostal na úkor Vydry, Tecla či Necida.

Pro talentovaného útočníka je to obrat o 180 stupňů, neboť ještě před několika týdny se hovořilo o jeho konci na Letné. Na počátku sezóny mu italský kouč Andrea Stramaccioni příliš nevěřil a v médiích se skloňoval zájem nizozemského Feyenoordu Rotterdam. Kadlec však ve Spartě zůstal a svými výkony přesvědčil trenéry i veřejnost.

„Celou dobu jsem byl motivovaný, na začátku sezóny jsem na tom nebyl nejlíp. Maloval jsem si to jinak a říkal jsem si, že to bude chvilkové, ale nebylo. Osobně si myslím, že jsem trénoval celou dobu stejně. Samozřejmě, že trenér může mít jiný názor. A já jsem rád, že ho nakonec změnil,“ přiznává několikanásobný reprezentant.

Opouštět pražský klub nechtěl a pokusil se znovu bojovat o přízeň kouče, který nad ním mohl zlomit hůl. „Trenérovi i vedení jsem řekl, že odcházet nechci. Mám Spartu rád a chci za ni hrát. Nechtěl jsem žádnou garanci, stačilo mi slyšet, že když budu dál dřít, existuje šance, že budu hrát,“ odtajnil karty, se kterými vyšel hrát o svou budoucnost.

Pozvánka do reprezentačního týmu byla rychlá a pro Kadlece nečekaná. „Nečekal jsem to. Zase tolik zápasů odehraných nemám, extra se mi povedl jen jeden. Výkony v ostatních snad nebyly špatné, ale ani úplně výjimečné. Byl bych rád za každou minutu. Nebudu spekulovat, jestli jich odehraju pět, deset, dvacet. Budu rád i za nastavený čas,“ dodal skromně Kadlec.