AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Byli bychom snílci, kdybychom si mysleli, že hrajeme o titul, smutnil Kadlec po remíze s Duklou

O týden dříve proti Teplicím byl Václav Kadlec na koni a dvěma trefami se výrazně podílel na výhře domácího celku. Venku to však Spartě zatím moc nejde. Tentokrát zavítala na horkou půdu pražské Dukly a v městském derby se nakonec musela smířit s dělbou bodů za bezbrankovou remízu, což je pro letenský tým další ztrátou.

Nemuselo být tak zle, neboť na Julisce byl Kadlec o pět ve velké šanci, ale svůj pokus za brankáře domácího výběru nedostal. „Nejsem hlavičkář, proto jsem se snažil trefit hlavně bránu. Tlačil jsem míč na zem, ale bohužel jsem trefil přímo gólmana. Kdybych dal balón jen o pár centimetrů jinam, asi by to byl gól,“ litoval po zápase své neproměněné šance.

Kdyby Kadlec branku dal, mohl být ráz zápasů zcela odlišný, což si uvědomuje i on sám. „Jít do vedení, vyvíjel by se zápas nejspíš jinak. Dukla je mužstvem, které chce hrát fotbal a nesmířila by se s tím, že prohrává. Otevřela by hru, takže by se nám hrálo mnohem lépe. I mě, protože bych nebyl tak odříznutý, jako v dalším průběhu utkání,“ pokračoval Kadlec v rozhovoru.

Do utkání nastoupil také zkušený záložník Tomáš Rosický, od kterého se hodně očekává, ale Kadlec ho před veřejností chrání, protože ví, že nemůže v týmu obstarat všechno. „Má to těžké. Pokaždé, když nastoupí, se čeká, že něco udělá, ale vždy to možné není. Proti Dukle se mu nepovedlo pár balónů, ale to bylo tím, že nechce hrát alibistický fotbal. Chce něco vymyslet a udělat,“ přiznává několikanásobný reprezentant.

Další bodová ztráta na vedoucí Plzeň již pomalu značí, že letos se na Letné asi o titul bojovat nebude. Právě se západočeským klubem se Sparta utká v dalším kole. „Plzeň si vede velice dobře a má titul ve svých rukou. Jestli bude takto dál pokračovat, primát si pohlídá. Vzájemný zápas nás čeká už v příštím kole. Nepůjdeme do něho jako favorit, můžeme jen získat. Byli bychom ale snílkové, kdybychom si říkali, že hrajeme o titul,“ dodává Kadlec.