AKTUÁLNĚ

zpět na všechny zprávy

Kadlec na Letné zůstává: Nechtěl jsem Spartu opustit, ale pár věcí je nutné hodit za hlavu

Do posledního srpnového dne nebylo jisté, zda pětadvacetiletý ofenzivní záložník Václav Kadlec opět neopustí pražskou Spartu. V médiích se spekulovalo o tom, že s ním není současný kouč letenského celku Stramaccioni spokojený a dal mu zelenou hledat si nové angažmá. Nakonec však u svého chlebodárce zůstává a věří, že bude týmu platným mužem v poli.

Vedení Sparty přiznalo, že evidovalo několik nabídek z Čech i zahraničí, ale výsledkem jednání je nakonec setrvání v klubu. Největším zájemcem byl údajně nizozemský Feyenoord Rotterdam, ale letenský tým nakonec usoudil, že by hráče mohl v náročné sezóně využít a samotný Kadlec tento tah kvitoval na svém instagramu.

„Tento měsíc a především tento týden se toho napsalo hodně. Jsem rád, že můžu říct „zůstávám!!!“. Nechtěl jsem Spartu opustit a nehodlám to udělat ani v následujících dnech! Nebylo to jednoduché, událo se hodně věcí, nad které je potřeba se povznést a hodit je za hlavu. Budu bojovat, aby se Sparta dostala zpět tam, kam patří,“ přiznal na svém instagramu Kadlec.

Dnes již pětadvacetiletý mládežnický reprezentant byl považován před lety za velký talent českého fotbalu, ale několik zahraničních anabází mu nevyšlo podle ideálu, proto se po angažmá v Německu a Dánsku vrátil do Sparty před rokem. Uplynulou sezónu se mu však lepila smůla na paty a často laboroval se zraněními.